Odkręgosłupowe bóle i zawroty głowy

Odkręgosłupowe bóle i zawroty głowy

Odpotyliczne bóle i zawroty głowy spowodowane są zablokowaniem górnych kręgów atls -axis w stawach szczytowo-potylicznych i szczytowo-obrotowych.Napięcia mięśniowe w obszarze karku i zmniejszenie przestrzeni międzykręgowych w kręgosłupie szyjnym na skutek dyskopatii, zmian zwyrodnieniowy i przepuklin międzykręgowych a także skoliozy.

Napięcia w układzie mięśniowo-powięziowym do których dochodzi najczęściej w wyniku stresu i przemęczenia.W takich przypadkach skutkują techniki manualne,o ile pacjent nie cierpi na miażdżyce tętnic kręgowych która jest przeciwwskazaniem do wykonywania zabiegów manualnych w tym obszarze. Aby to stwierdzić powinno się wykonać test De Kleina lub badanie Dopplerowskie. Warto również skorzystać z terapii czaszkowo-krzyżowej wg .J. Uplengera, która jest bezpieczną i nieinwazyjną metodą terapii manualnej. Przynosi znakomite rezultaty w leczeniu wspomnianych schorzeń.

Zawroty i bóle głowy często spowodowane są zaburzeniami w odcinku szyjnym kręgosłupa, ale nie tylko. Przyczyna takiego stanu może być skręcenie miednicy co ma w konsekwencji przełożenie na kręgosłup szyjny.Jednak najczęściej przyczyny spowodowane są patologiami odcinka szyjnego ponieważ odcinek ten cechuje wysokie skupisko różnego rodzaju receptorów, które odpowiadają za proces koordynacji utrzymania głowy w pozycji pionowej

Objawy:

  • Napadowy ból, którego wzmożenie obserwujemy zwłaszcza w pozycji zgięcia głowy do boku lub do przodu;
  • jednostronne występowanie dolegliwości bólowych lub wyraźnie silniejszy ból po jednej stronie;
  • Występowanie w okolicy podpotylicznej lub skroniowej z nieprzyjemnym promieniowaniem do gałki ocznej

 

Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie

W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.