Drenaż limfatyczny Kraków

Drenaż limfatyczny Kraków

W organizmie ludzkim występuje układ naczyń chłonnych zwanych limfatycznymi, do którego zaliczamy: naczynia chłonne włosowate, odprowadzające naczynia chłonne zbiorcze, wielkie pnie limfatyczne, węzły chłonne.

Masaż polega na usprawnieniu przepływu chłonki w układzie limfatycznym, w którym powstają limfocyty (krwinki białe) posiadające zdolności pełzania.

Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie

Dzięki temu zjawisku zachodzi krzepnięcie krwi, goją się rany, ciała odpornościowe zwalczają infekcję. Bakterie, a nawet komórki nowotworowe zanim dostaną się do naczyń krwionośnych zostają zatrzymane w węzłach chłonnych. Poprzez stosowanie technik przepychających, tłoczących i wyciskających likwiduje się obrzęki, zastoje i stany zapalne. Pomaga w odprowadzeniu toksyn i ubocznych produktów przemiany materii. Odżywia i ujędrnia skórę, zwalcza cellulitis oraz usuwa zmęczenie mięśni po wysiłku fizycznym.

Opracował Piotr Paweł Rząca


W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.