Masaż Chiński Tui Na

Masaż Chiński Tui Na

Oryginalny masaż chiński całego ciała stosowany od 2000 lat. Łączący w sobie techniki masażu, mobilizacje, gimnastykę i kręgarstwo.

Polega na pobudzeniu systemu energetycznego poprzez silne uciskanie określonych punktów ciała (często zbieżnych z punktami akupunktury). Energia zostaje wówczas wtłoczona do kości, mięśni i osłabionych organów.

Zapewnia wzmocnienie sił witalnych, poszczególnych układów i organów. Rozluźnia napięcia oraz harmonizuje przepływ energii. Według tradycyjnej medycyny chińskiej stan kręgosłupa ma wpływ, na funkcjonowanie wszystkich organów wewnętrznych.

Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie
Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie

Tradycyjny masaż Tuina może w szybkim czasie skorygować schorzenia kręgosłupa, a następnie uwolnić narządy wewnętrzne od szkodliwego oddziaływania chorego kręgosłupa. Przez kręgosłup przebiega główna droga przepływu energii Qi. Pod wpływem masażu energia przechodzi właściwymi sobie kanałami, leczy i wzmacnia poszczególne narządy i wszystkie układy, które napotyka na swojej drodze.

Masaż polecany jest nie tylko dla osób chorych, ale przede wszystkim dla osób chwilowo wyczerpanych pracą oraz przemęczonych na zasadzie profilaktyki. Energia dostarczona podczas zabiegu trwale wzmacnia ciało i psychikę. Masaż tego rodzaju może być wykonywany przez terapeutę, który posiada wyjątkowo silną własną energię wewnętrzną. Tuina jest metodą kompleksową, likwidującą przyczyny, a nie skutki choroby. Stanowi jeden z najstarszych systemów rehabilitacji i profilaktyki zdrowia, opartych nie na farmakologii, lecz na modelu energetycznym.

Opracował Piotr Paweł Rząca


W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.