Masaż klasyczny

Masaż klasyczny

Masaż jest zespołem zabiegów mechanicznych, tzw. rękoczynów, oddziałujących na ustrój człowieka poprzez tkanki, mięśnie, stawy, w celu wywołania reakcji fizjologicznych i zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy do narządów wewnętrznych włącznie.

Metoda masażu klasycznego jest najbardziej popularną formą masażu w zależności od jego intensywności może być: leczniczy, sportowy lub relaksacyjny. Opiera się na następujących technikach: głaskanie, rozcieranie, ugniatanie, wyciskanie, uderzanie, wstrząsanie, wibracja, ruchy bierne.

Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie
Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie

Zalecany w stanach bólowych i schorzeniach reumatycznych, narządu ruchu, kręgosłupa, przy nerwobólach, zanikach mięśni, w rekonwalescencji po operacjach, złamaniach, stłuczeniach, udarach mózgu i wylewach. Stosowany również jako masaż kondycyjny, aby zapobiec odleżyną, zaburzeniom w układzie krążenia, oddechowym, nerwowym, w otyłości i nadwadze.

Opracował Piotr Paweł Rząca


W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.