Masaż sportowy

Masaż sportowy

Masaż klasyczny, wykonywany bardzo energicznie i z dużą siłą takimi technikami jak: rozcieranie, ugniatanie i oklepywanie. Specyfiką tego masażu jest zapobieganie objawom patologicznym, które mogą powstać w wyniku dużych przeciążeń występujących w sporcie wyczynowym.

Powinien spełniać takie funkcje jak: rozgrzewający, regenerujący, leczniczy. Można go łączyć z gimnastyką, zabezpiecza przed kontuzjami, poprawia elastyczność mięśni i ruchomość stawów. W zależności od potrzeb dzieli się go na: podtrzymujący, treningowy, przedstartowy, śród-startowy, po-startowy.

Masaż sportowy jest zabiegiem wchodzącym w skład kompleksu metod odnowy biologicznej.

Opracował Piotr Paweł Rząca


W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.