Japońska Terapia Manualna wg. Masayuki Sajoni

Japońska Terapia Manualna wg. Masayuki Sajoni

Autor metody, Masayuki Saionji, zakłada, że przyczyną większości dysfunkcji i chorób, zarówno w narządzie ruchu, jak i w narządach wewnętrznych, jest asymetryczne ułożenie kości obręczy miednicznej. Kręgosłup, który opiera się na kości krzyżowej, wskutek mechanizmu kompensacji, dostosowuje swój kształt co tych zmienionych warunków statyki, co posiada za sobą zmiany stawowe i może dawać objawy neurologiczne.

Rehabilitacja i terapia manualna w Krakowie
Japońska Terapia Manualna wg. Masayuki Sajoni

Na część terapeutyczną metody składa się 100 technik. Są to techniki: manipulacji, mobilizacji, masażu i trakcji. Każda z nich ma swoją numerację, nawet jeśli ta sama technika wykonywana jest po drugiej stronie ciała. Wykonanie wszystkich 100 technik, zgodnie z kolejnością, trwa ok. godziny. Zabieg wykonuje terapeuta na materacy rozłożonym na podłodze. Dopuszcza się także zastosowanie metody z uwzględnieniem tylko wybranych technik dla określonych schorzeń, np. Dla zespołu bólowego górnego odcinka kręgosłupa i barków wydzielono 20 technik, podobnie jak innych dysfunkcji.

Metoda Yumeiho zawiera także część diagnostyczną, która obejmuje ocenę wyglądu twarzy, ocenę długości kończyn dolnych, zakresy ruchów w stawach oraz inne elementy. Przynosi szybkie rezultaty w walce z wadami postawy (skoliozą) bólami kręgosłupa, schorzeniami pochodzenia odkręgosłupowego.


W sekcji O mnie znajdą Państwo potwierdzenie moich kompetencji i kwalifikacji jako licencjonowanego fizjoterapeuty. Zachęcam do pozostawienia opinii na temat mojej osoby po wykonanych zabiegach na moim profilu w Google+. W dziale Rehabilitacja, Terapia manualna, Chiropraktyka i Masaż leczniczy znajdą Państwo opisy poszczególnych zabiegów, jej historię oraz metody. W zakładce Zabiegi znajdą Państwo wszystkie wykonywane przeze mnie zabiegi w moim gabinecie.